Aktivní Projekt

Eastgate Park Prague

V listopadu 2008 koupila The Charnwood Company od společnosti OSPAP, největšího distributora papírenských produktů v České republice, skladově-administrativní areál o celkové ploše 33.000 m2 v Praze – Štěrboholech.

Tato transakce typu „prodej – zpětný pronájem” byla financována ze strany The Charnwood Company přes UniCredit Leasing. Na dlouhodobý pronájem celého tohoto areálu podepsala smlouvu společnost OSPAP. Projekt se nachází v prvotřídní lokalitě v Praze 10 – Štěrboholech, kde plně využívá skvělého napojení na dopravní síť. Je u východní části Jižní spojky, která propojuje důležité silniční tahy – D8, D11, R10 a D1.

The Charnwood Company v areálu uskutečňuje komplexní asset management program zaměřený na stavební, technické i vzhledové vylepšení budov areálu formou významných investic. Tyto kroky se odrazily v téměř úplné obsazenosti pronajímatelných prostor.

Během roku 2017 došlo ke změně projektu. A to z formy „jediný nájemce pro celý areál“ na formu pronájmu několika různým nájemcům. Mezi současné největší nájemce areálu patří společnosti Papyrus Bohemia, Moris desing, Celní deklarace Žáček, ViT Logistics či Freightzone Limited.

Nová výstavba – The Charnwood Company plánuje další rozšíření pronajímtelných kapacit areálu o novou skladovou budovu typu Class A o ploše cca 4.000 m2. Územní rozhodnutí pro tuto novou budovu je již platné.